AKTİVİTELER

Kaz Dağları’nı ve Assos’u doya doya yaşayabilmeniz adına size birbirinden keyifli aktiviteler hazırladık; aşağıdaki aktiviteler hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

ZEYTİN HASADI

Ekim ayının gelmesiyle başlayan Zeytin Hasadı etkinliklerimiz ile birlikte zeytinleri toplarken, zeytin hakkında hiç bilmediklerinizi öğreneceksiniz. İyi zeytin veya zeytinyağı nasıl anlaşılır, zeytin ağacı nasıl budanır, tuzlama zeytinle salamuranın farkı nedir, zeytinyağı hangi yemeklerde nasıl kullanılır, gibi pek çok sorunun cevabı bu aktivitemizde!

YÖRESEL REÇEL YAPIMI

Kaz Dağlarının batı yamaçlarında bulunan Adatepe Köyü, tarih boyunca Truva , Leleg, Midilli, Pers, Atina, Roma, Selçuklu, Osmanlı hakimiyetleri görmüş ve bunların izlerini taşıyan eşsiz bir köydür. Adatepe, insanı kendine hayran bırakan taş evleri ve dar sokakları ile size harika kareler sunar; giderken fotoğraf makinenizi yanınızda götürmeyi unutmayın. Adatepe Köyü’nün sokaklarını gezdikten sonra denize bakan tepesinde Zeus Altarı’nın eşsiz manzarasının keyfini çıkarıp köyün meydanındaki asırlık Çınar ağacının altında Türk kahvenizi içip yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

SARIKIZ - KAZDAĞLARI TURU

Ayı Deresi’nden başlayan ve yaklaşık 6 saat süren bu muhteşem yolculuk, 1726 metre yükseğe Sarıkız Tepesi’ne kadar uzanıyor. Özel ayarlanan araçla rehber eşliğinde yapacağınız bu harika turda, Kaz Dağları’nın doğasına, Sarıkız Tepesi’nin o dillere destan hikayalerine hayran kalacaksınız.

HASANBOĞULDU - ADATEPE TURU

Özel araç ulaşımıyla Hasanboğuldu’dan başlayan ve yaklaşık 6 saat süren bu turumuz, Sütuven Şelalesi ve Tahtakuşlar Köyü’ndeki eşsiz Etnografya Müzesi’de dahil olmak üzere Adatepe Köyü’ne, Zeus Altar’ına kadar uzanıyor. Rehber eşliğinde yapacağınız bu turda, yörenin türlü efsanelerini dinlerken, Adatepe Köyü’ne aşık olacaksınız.

TOZLU YAYLASI - SARIKIZ KISA TREKKING TURU

Tozlu Yaylası’ndan başlayan bu kısa trekking turumuz rehber eşliğinde Sarıkız Tepesi’ne doğru bir yürüyüş ile devam ediyor. Yürüyüş boyunca rehber eşliğinde sadece Kaz Dağları’na özgü olan endemik bitkilerinin görebilme imkanının yanısıra Sarıkız Tepesi’nin o dillere destan hikayalerine de hayran kalacaksınız. Kaz Dağları’nın doğasını yaşamak ve bol oksijeni ile yenilenmek için harika bir trekking parkuru!

YAYLA - AYIDERESİ UZUN TREKKING TURU

Yayla’dan başlayan, yaklaşık 8km’lik bu uzun trekking turumuz Ayı Deresi’ne kadar uzanıyor. Yürüyüş boyunca rehber eşliğinde sadece Kaz Dağları’na özgü olan endemik bitkilerini görmek, doğasını yaşamak ve bol oksijeni ile yenilenmek için harika bir trekking parkuru!

YUMURTAPINARI - AYIDERESİ UZUN TREKKING TURU

Yumurtapınarı’ndan başlayan, yaklaşık 14km’lik bu uzun trekking turumuz Ayı Deresi’ne kadar uzanıyor. Yürüyüş boyunca rehber eşliğinde sadece Kaz Dağları’na özgü olan endemik bitkilerini görmek, doğasını yaşamak ve bol oksijeni ile yenilenmek için harika bir trekking parkuru!